Bár már javában tart a nyár, és a fesztivál szezon is tombol, még hátra van az augusztus, egy egész hónap, amit bulizással lehet tölteni. Az ottalvós fesztiválozáshoz pedig semmi sem hasonlítható. Akár sátrazunk, akár lakókocsizunk, az életre szóló élmény garantált!
Persze ma már fesztiválozni egyáltalán nem olcsó mulatság. Egy hetijegyre elég komolyan spórolni kell, de a napijegyek ára is húzós lehet. Persze a fesztiválok között vannak különbségek. Más egy budapesti és egy Balaton melletti is, de van különbség a vidéki nagyvárosiak között is.
Amiről szó lesz
A sátorozás alapkellékei
Ha a bevállalósak vagyunk és a sátorban ottalvós utat választjuk, akkor van néhány olyan alapfelszerelés, amit mindenképpen vigyünk magunkkal a fesztiválra. A hátizsáktól és a közlekedési eszköztől is függ, hogy mennyi az a cucc, amivel elindulunk. Nem cél, hogy megszakadjunk, ezért ez a lista segít, hogy mi az, ami viszont mindenképpen férjen bele.
1. A sátor
A sátrazáshoz szükség lesz egy vízálló, szélálló sátorra, amelyben legalább 2 személy kényelmesen elfér. Így lesz helye a cuccoknak is és még aludni is lehet benne.
2. Alvófelszerelés
Kardinális kérdés az alvás, azaz a “ki-hogyan-min” tud és szeret aludni – már ha néha aludni is tervezünk a fesztiválon! A hálózsák alá mindenképp kell tenni valamit, ez lehet egy keményebb polifoam vagy egy felfújható matrac, amelyet kifejezetten kempingezéshez fejlesztettek ki.
3. Konyhai felszerelés
A minimális ételkészítés elkerülhetetlen lesz a sátrazáskor is, ezért szükség lesz néhány alap konyhai eszközre. Bár az a kempingtől is függ, hogy mire van lehetőség és mit engedélyeznek, de ha nem tiltja semmi, akkor bátran sütögessünk! A Barbecook Joya asztali grill szuper választás ehhez, egyrészt kis helyen is elfér, másrészt eléggé jól néz ki. Aztán kelleni fog még evőeszköz, pohár, és tányér is a mulatsághoz, azaz az étkezéshez.
4. Tisztálkodás
A zuhanyzás, mosakodás és a WC mindig kényes kérdés a fesztivál területén: lesz-e melegvíz, milyen a wc állapota, és így tovább. A fogmosást a sátor mellett egy palackos vízzel simán meg lehet oldani, de amit mindenképp vigyünk magunkkal, az a szappan/tusfürdő, kézfertőtlenítő, babapopsitörlő és wc papír. Ezután jöhet a sampon, balzsam, mindenféle krémek, és persze a smink.
5. Egészség-ügy
Egy útipatika csomagot feltétlenül állítsunk össze, amiben legyenek benne a gyógyszereink, amiket szedünk, illetve a legszükségesebbek, mint a fájdalomcsillapító, illetve hasmenés elleni készítmény.
Vigyünk magunkkal egy kis elsősegély dobozt is, ami kéznél lehet, ha baj van. Bár minden fesztivál állít fel elsősegély sátrat, ahol szakemberek dolgoznak, ezért, ha megsérülünk, az legyen az első, hogy őket keressük fel!
Készüljünk fel az időjárásra!
Az időjárás előrejelzés legyen a legjobb barátunk. Így nem érhet váratlanul, ha lecsap a fesztiválra egy vihar, mert nálunk tuti, hogy van gumicsizma (nem is akármilyen), illetve esőkabát, esetleg esernyő.
Ugyanígy, ha durva kánikula várható, akkor egy menő szalmakalap vagy baseball sapka életet menthet. Magas faktorú naptejet vagy fényvédőt pedig mindig használjunk. Ha víz mellett lesz a fesztivál, akkor a strandolás adott, de a hidratálásról sose feledkezzünk el, mindig igyunk vizet. Estére maradjon inkább az alkohol!
Fesztivál lakókocsival!
Már egyre több helyen lehet lakókocsival is beállni a kemping területére. Főleg a külföldiek jönnek el így hozzánk fesztiválokra, de nem kell sok idő, és mi is rájövünk, hogy ez mennyire jó! Egyrészt minden, ami csak kell, velünk lesz, másrészt kényelmes, harmadrészt meg óriási buli a lakókocsizás!
Persze az, hogy mit vigyünk magunkkal, ugyanúgy vonatkozik a lakókocsis felállásra is, kivéve, hogy az alvási körülmények sokkal jobbak és kényelmesebbek. Amivel viszont kiegészül a lista, az az extra buli faktor. Az, amikor nem a fesztiválon van a legnagyobb parti, hanem a lakókocsi körül. Amikor már délután kettőtől szól a rock&roll a hangszóróból, és mindenkinek mosolyra húzódik a szája! Szóval reggel és délelőtt, amikor mindenki alszik, akkor a lakókocsi is alszik, de kora délutántól a buli középpontja lesz, és erre érdemes készülni előre, mindenféle lakókocsis felszerelésekkel is!
Ha pedig úgy érezzük, hogy már kinőttünk a sátrazós korszakunkból, lakókocsit meg nem tudunk bérelni, akkor foglaljunk szállást reggelivel, medencével, spa-élménnyel, klimatizált szobával. Az is teljesen rendben van. A lényeg, hogy élvezzük az életet úgy, ahogy szeretnénk, hallgassunk és táncoljunk olyan zenére, amit imádunk! Érezzük jól magunkat a bőrünkben!