Ne dobjuk ki a régi bútorokat, hiszen némi barkácsolással életet lehelhetünk beléjük!
A nyári uborkaszezon kiválóan alkalmas arra, hogy végre nekiálljunk a házkörüli barkácsteendőknek. Első körben érdemes rendet tenni a szerszámok között, hiszen akkor lehet a leghatékonyabban dolgozni, ha mindennek megvan a maga helye, és bármikor értük nyúlunk, ott vannak kéznél.
Mindig jók a háznál az alapvető eszközöket tartalmazó különböző szerszámkészletek, ráadásul ezek eleve egy hordozható, jól rendszerezett szerszámtartóban kerülnek forgalomba. De az sem árt, ha van egy karbantartó-dobozunk, amely a lakás, vagy házkörüli teendőkhöz legszükségesebb szerszámokat és kellékeket tartalmazza. Ám ha komolyabb munkálatokba vágjuk a fejszénket, érdemes beszerezni a különböző célgépeket a kéziszerszámok mellett. Bár az elektromos eszközök teljesítménye nem olyan nagy, mint a motorosoké, előnyük, hogy karbantartásuk, tisztításuk sem igényel gépismereteket.
Ha minden a helyén van, kezdődhet is a munka! Ne nézegessük tovább a régi, ütött-kopott bútorokat, ha egyedi és saját készítésű remekműveket is alkothatunk belőlük rendkívül egyszerűen. A kisebb darabok esetében elég egy nagy kartonlap vagy szétterített újságpapír, hogy könnyebb legyen a takarítás, nagyobb darabok esetében viszont szükség lehet bizonyos rögzítési megoldásokra, vagy akár asztalosbakra is.
A használhatatlannak tűnő fabútoroknak és székeknek gyakran elég egy kis csiszolás, festék, vagy valami vidám, színes tapéta, textília és máris a lakás díszeivé válhatnak. A fa részekről alaposan távolítsuk el a régi festéket, az egyes felületet pedig mi magunk is bátran újrakárpitozhatjuk.
A nagyszülőktől örökölt székek, komódok vagy a padláson évek óta porosodó kisbútorok nagyszerű lehetőségeket rejtenek. Viszont az antik bútorokat bízzuk szakemberre.
Érdemes elsőként azt felmérni, mi adhat új életet a kiválasztott darabnak – legyen az új szín, anyag, vagy akár funkció! Egy jó formájú, de kopott bútornak igazán jót tesz a felújítás!