Te beszerezted már erre a nyárra a legideálisabb hűtőtáskát, esetleg hűtőládát? Megosztunk veled 3 szempontot, hogy a legjobbat találd meg kiránduláshoz, strandoláshoz vagy más tevékenységekhez. Jégakkut feltölteni, vigyázz, kész, hűtőtáska!
A hűtőtáskák és hűtőládák a nyár egyik legfontosabb alapkellékei, ugyanis a kánikulában nincs még egy hordozható eszköz, amely akár órákon keresztül ennyire magas hatékonysággal őrzi meg az italok, ételek kellemesen hűs vagy éppen jéghideg hőmérsékletét: éppen úgy, ahogy te szereted!
Mi alapján válaszd hát ki a számodra megfelelőt? Az alábbi 3 szempontot mindenképpen vedd figyelembe, hogy ne érjen csalódás a túra, kirándulás vagy nyaralás során!
Hűtőtáska vagy hűtőláda?
Választásodat attól tedd függővé, hogy milyen programok alkalmával használod majd leginkább az eszközt. Hűtőládát akkor érdemes vásárolnod, ha nem kell gyakran cipelned: csak leteszed a fa tövébe vagy elhelyezed a lakóautóba és “rájársz”, amikor szükséged van rá. Megfelelő horgászat, egész napos strandolás vagy akár kempingezés során is. A hűtőtáska akkor lesz jó választás, ha olyan darabot keresel, amelyet nagyobb kirándulásra magaddal tudsz vinni. Ugyan általában kevesebb az űrtartalma, mint a hűtőládának, de sokkal könnyebben hordozható, ráadásul jelentősen olcsóbb, mint a gyakran komoly elektronikával felszerelt és különleges működési mechanizmussal rendelkező hűtőládák.
A hűtőtáska kialakítása
Közel sem mindegy, hogy hány fő számára való étel és ital mennyiséget kívánsz elhelyezni a hűtőtáskában/ládában. A programok típusa, amelyek során használod majd, ez esetben is meghatározó. Ha például rövid távon, de nehezített terepen kell sok cuccal megmozdulnod, egy 30 literes, kerekes hűtőtáska megváltás lehet a számodra, ezzel persze nem javasolt a városnézés… Ha esetleg bringatúrán próbálod ki magad, minden hűs korty víz után elmormolsz majd egy hála imát a kerékpáros hűtőtáska miatt. Abban az esetben, ha komoly (lakó)autós túrára mész, viszont megéri befektetned egy drágább autós hűtő- és fűtőbox eszközbe, mely hosszú távon lesz hűséges (vagy hőséges?) társad.
A működési mechanizmus
A hűtőláda vagy hűtőtáska működési mechanizmusának is érdemes utánajárnod kicsit közelebbről és a céljaidnak megfelelően választani. Passzív hűtőtáska például akkor javasolt, ha módodban áll az ételeket, italokat a kirándulás előtt nagyon alaposan behűteni, mert ezek nem tartják annyira a hőmérsékletet, mint a hűtőládák. A klasszikus jégakkus hűtőtáskák a legismertebbek, többek között közepes árkategóriájuk miatt. A jégakku olcsó, könnyen beszerezhető és középtávon kielégítő a hőtartása, főként ha nem nyitogatod túl gyakran a táskát.
Választhatsz még akár a termoelektromos hűtőládák közül is, amelyek 230 V-ra csatlakoztathatók, vagy üzemeltethetők 12 V- os gépkocsi szivargyújtóról is. Ha a borsosabb árú abszorpciós hűtőboxra esik a választásod – amely az alacsony hőmérsékletű hulladékhőt hűtési kapacitássá alakítja – akkor utad során megbízható és rendkívül csendes működését élvezheted éveken át. És ilyen úti társad biztosan ritkán akad majd… 🙂 Sok sikert kívánunk a választáshoz!
Ha tetszett a blogbejegyzés, hasznosnak fogod találni a Nagy segítség a hűtőtáska otthon és kiránduláshoz is és A nyaralás, kempingezés hasznos kellékei című blogbejegyzésünket is.