A mosógép sokoldalú eszköz. Nem csak a ruháidat, hanem sok mást is tisztíthatsz a BEKO mosógépekkel!
Ma már elképzelhetetlen a háztartás mosógép nélkül: a ruháink hatékony tisztításának nélkülözhetetlen eszköze. A mai mosógépek, mosószerek segítségével, és persze a megfelelő program kiválasztásával szinte bármilyen ruhaneműt tisztává, frissé és illatossá varázsolhatunk.
A Beko mosógépek ráadásul olyan technológiákkal rendelkeznek, amelyekkel előmosás nélkül eltávolítható a folt, vagy maguktól adagolják a mosószert, attól függően, hogy milyen ruhákat teszünk a gépbe. A GentleCare™ program pedig gyengéd mosási és centrifugálási algoritmusának köszönhetően megvédi az olyan finom szöveteket, mint amilyen a szőtt és fésült pamut.
Arra viszont kevesen gondolnak, hogy nem csak ruhát, hanem mást is tisztíthatunk a mosógépben. Arról korábban, egy blogbejegyzésünkben már írtunk, hogy milyen szempontok alapján érdemes mosógépet választani. Most azt vesszük sorra, mi mindent tehetünk a mosógépbe, hogy ezzel is higiénikusabbá tegyük a háztartást, és közben rengeteg időt takarítsunk meg.
Amiről szó lesz
Ágyneműt és függönyt a mosógépbe? Igen!
Ne csak az ágyneműhuzatot tegyük a mosógépbe. Időnként jó, ha kimossuk az ágyneműket, ágytakarókat, díszpárnákat, terítőket, rongyszőnyegeket is – természetesen azt, amit a használati útmutató szerint gépben lehet tisztítani. Az ágyneműhuzatba beleizzadunk, egy idő után átveszik a test szagát, megtelepednek bennük a háziporatkák, szennyezi őket a házipor, stb.
Általában 30 vagy 40 fokon érdemes mosni az ágyneműt, amihez használhatunk fertőtlenítő mosószert vagy öblítőt is. Akik allergiásak a háziporatka ürülékére, azoknak nem árt olyan paplant, párnát választaniuk, ami 60 vagy 90 fokon mosható, mivel ezen a hőfokon már elpusztulnak az atkák. A frissen mosott ágyneműt csak akkor szárítsuk szabad levegőn, ha nem vagyunk allergiásak a pollenekre.
Ágytakarónk, díszpárnáink is bepiszkolódnak, porosodnak, csakúgy, mint a rongyszőnyegek és a függönyök. Mosással tiszták és frissek lehetnek. Arra ügyeljünk, hogy ezek a textíliák – az ágyneműhöz hasonlóan – rengeteg vizet szívnak magukba, nehezekké válnak. Ne tömjük tehát tele velük a mosógép dobját, mert az tönkre is mehet. Figyeljünk a töltet maximális súlyára.
Házipor-atka eltávolítása a textíliákból mosógéppel
A pollen- és háziporatka allergiában szenvedők tudják, hogy mennyire nehéz ezeket eltávolítani. Nos, a BEKO mosógépek Hygiene+ programja éppen ezért született meg: az érzékeny hőmérséklet-szabályozást további öblítésekkel és centrifugálásokkal kombinálja, hogy ezeket a mikroorganizmusokat biztosan eltávolítsa a ruhaneműből. A 20 °C és 90 °C közötti tartományban dolgozó gép 60 °C-os ciklusa az allergének 99,9 százalékát képes eltávolítani.
A Hygiene+ Wash & Dry™ program az érzékeny hőmérséklet-szabályozást további öblítésekkel és centrifugálásokkal kombinálja, hogy a mikroorganizmusokat biztosan eltüntesse a ruhákból, lakástextíliákból.
Gőzprogrammal eltüntethető a gyűrődések nagyobb része
Rendszerint az időrabló, “nemszeretem” feladatok közé tartozik a vasalás, amit csak nehezít, ha gyűrötten kerül elénk a ruha. A megfelelő mosógépek azonban, mint amilyenek a Beko készülékek, még erre is nyújthatnak megoldást, a gőzprogramok ugyanis nagyszerűen működnek a még vizes és a már megszáradt ruháinknál egyaránt.
Ezek a programok csökkentik a gyűrődést és a kellemetlen szagokat, valamint simábbá teszik a ruhaneműt. Alapvetően azokat a ruhadarabokat lehet gőzölni, amelyek szárítógépben száríthatók és 40 °C-on (vagy afölött) moshatók. A gőzfrissítés program pamut vagy műszálas anyagokhoz is használható, valamint a ruhanemű szagtalanítására alkalmas. A gőz gyűrődésmentesítés program pedig szépen kisimítja a textileket.
A SteamCure™ technológia elvégzi helyettünk a munka egy részét: nem csak segít a gyűrődések csökkentésében, hanem a mosást megelőzően gőzzel kezeli a foltot, felpuhítva a szennyeződést, így megkönnyítve annak eltávolítását.
Vászontáskák tisztítása
Nagyszerű, ha környezettudatosan élünk, a műanyag eszközök használatát minimálisra csökkentjük, és vászonszatyrokkal bonyolítjuk le a vásárlást. Csakhogy a tisztaságra és az egészségre is gondolni kell, ezért jó, ha gyakran mossuk ezeket a textiltáskákat, hiszen a zöldségekről, gyümölcsökről, a különféle termékekről szennyeződések kerülnek át rájuk.
A gyerekek játékai
Mindannyian tudjuk, hogy a kisgyerekek egyrészt képesek akár mindent megkóstolni, megrágni, összenyálazni, másrészt mindent össze tudnak maszatolni, amit csak a kezükbe vesznek. Ez az egyik oka annak, hogy időnként (legalább félévente egyszer) érdemes mosógépben kimosni a plüssfiguráikat, mosható rongybabáikat. A másik ok az, hogy a háziporatka ezekbe is beköltözhet. Végül, de nem utolsó sorban, a gyerekek körében gyakran előforduló fertőző betegségek miatt nem árt higiénikusabbá tenni a játékokat.
Mielőtt a gépbe tesszük a figurákat, ellenőrizzük a címkén, hogy moshatók-e, és ha igen, hány fokos programban. Jó, ha mosózsákba (vagy ennek hiányában becipzározható ágyneműhuzatba) tesszük a játékokat mosás előtt, így ugyanis kíméletesebben bánunk velük, és az esetleg kihulló szőrök miatt a mosógéppel is.
Antiallergén, erős illattól mentes mosószereket használjunk (amivel a ruháit is tisztítjuk), és ha a kicsi beteg volt, fertőtlenítő öblítőt is adagoljunk hozzá.
Vászoncipőt a mosógépbe!
Sajnos a tornacipőket is ki kell néha mosni, mert semmilyen más módszerrel nem lehet kivarázsolni belőlük a piszkot… Mielőtt a mosógépbe tennénk, a sarat verjük le róla (már ha sáros lett), és tegyük textil mosózsákba. Mindenképpen válasszunk rövid, kímélő, alacsony hőmérsékletű programot, nehogy sérüljön a cipő.
Fotók: Unsplash.com