A biztonság sajnos nem magától értetődő dolog, megvalósítása igen sokrétű figyelmet igényel, a betörések mellett számtalan más veszély is fenyeget bennünket. Mindez azonban megelőzhető a megbízható rendszerek beszerelésével.
Életünk, otthonunk és vagyontárgyaink védelme több lépcsőben valósítható meg. A külső, un. héjvédelem után a biztonságtechnikai megoldásoknak a belső védelemről is gondoskodniuk kell, azaz a behatolásjelzőtől kezdve a mozgás, nyitás vagy épp üvegtörés-érzékelők mellett a mérgező gázok vagy a tűz megjelenésére is figyelnünk kell.
Amiről szó lesz
Riasztórendszerek
A számkódos riasztókészlet segítségével nem kell aggódni az illetéktelen behatolók miatt, rögtön jelezni fog. Az infra riasztókészlet további különleges funkciókkal rendelkezik, mint az állítható késleltetési és riasztási idő, egyedi biztonsági kód beállítása (maximum 6 karakter), riasztásmemória, kikapcsolható hangjelzés. Sőt, a hatósugárban érzékelt mozgás esetén a készülék nem csak jelezni fog, hanem telefonhívást is végrehajt.
A vezeték nélküli nyitásérzékelők riasztórendszer bővítéséhez alkalmazhatók, önállóan nem használhatók. A riasztás ajtó vagy ablak nyitására aktiválódik. A riasztórendszerre korlátlan számban rácsatlakoztatható a nyitásérzékelő. A jelzés hangereje igen nagy, így a szomszédok számára is hallható, ha valaki megpróbál behatolni lakásába.
A külső védelmet kiegészíthetjük ledes mozgásérzékelővel, de vásárolhatunk külön vezeték nélküli kamerát, szirénát és távirányítót is. Hogy elkerüljük a problémákat, szereljünk fel csengőt, ezekről itt olvashatunk többet >>>
Egészségvédelem riasztóval
A szénmonoxid-érzékelők, riasztók nem csak az őszi-téli hónapokban fontosak, hanem az év minden napján, és minden olyan épületben, helyiségben, ahol CO termelődhet – legyen az egy fürdőszoba, vagy kazánház. A szénmonoxid-érzékelő beszerzés kiválasztására és beszerelésére is nagy hangsúlyt kell fektetni, mivel nem mindegy, hogy milyen minőségű eszközt, hova telepítjük. Fontos, hogy egyik készüléket se érje közvetlen víz, pára vagy gőz, mert az érzékelője tönkremegy. A rádiófrekvenciás kommunikációval ellátott szén-monoxid vészjelzőt pedig kiválóan alkalmazhatjuk a háztartási környezeten kívül például hajóban, vagy lakókocsiban is. A lakókocsi felszerelésekről itt írtunk bővebben >>>
Magas széndioxid koncentráció is gyorsan keletkezik, ha több ember nem megfelelő szellőzésű zárt térben tartózkodik. A szén-dioxid fáradságot, gyenge koncentrációt, fejfájást okoz, ami az emberek teljesítőképességét is gyengíti. A 800 ppm-nél magasabb koncentráció már befolyásoló tényező lehet. A széndioxid-mérő CO2-műszer hasznos kiegészítő zárt termekben rendezett gyűlésekhez. Ne kockáztassuk, saját- és környezetünk kényelmét és egészségét, szerezzünk be minél előbb egy olyan készüléket, amivel a szén-dioxid mellett hőmérsékletet és páratartalmat is mérhetünk, így még nagyobb biztonságban érezhetjük magunkat.
A PB-gázérzékelő, riasztó optimális a magán- vagy társasházakban, illetve egyéb lakáscélú épületekben a gyúlékony gázok érzékelésére. Az érzékelő különálló egységként, valamint mágnesszelephez vagy vezérlőpanelhez/riasztóberendezéshez közvetlenül csatlakoztatva egyaránt használható. A könnyen felszerelhető érzékelő teljes körű biztonságos megoldást kínál, ugyanis a beépített riasztó relé működtetni tudja a gáz automatikus elzárására az alaphelyzetben nyitott és alaphelyzetben zárt mágnesszelepeket is. A riasztó és hibarelék vezérlőbe vagy riasztórendszerbe köthetők. Természetesen, találunk a kínálatban kézi gázszivárgás-érzékelőt is, amely egyszerűen használható, kismértékű szivárgást is érzékelő, kicsi és könnyű készülék. Érzékeli a földgázt, metánt, propánt, butánt, LPG-t és LNG-t. Katalitikus érzékelője kalibrálást nem igényel. Szerencsére, nem kell aggódniuk a sziesztakályhát használóknak sem, ha betartják a szabályokat, amelyekről itt olvashatsz >>>
A kombinált hő- és füstérzékelő optikai és hőérzékelővel felszerelt, a kevesebb téves riasztás és gyorsabb reakció érdekében. Társalgókban, hálószobákban, előszobákban, menekülési útvonalakon ajánlott felszerelni.
A riasztórendszerek természetesen akkor a leghatékonyabbak, ha össze vannak kötve egy távfelügyeleti állomással, így a beérkező riasztás esetén a központ felveszi a kapcsolatot a felhasználóval, majd a megfelelő egységeket vezényli a helyszínre.