A fix telepítésű medencéket télire nem szabad leengedni, mert a fagy és jég közvetlenül érintkezve a burkolattal komoly károkat okoz. A medencében hagyott víz azonban akár 30 cm vastagon is befagyhat, és a táguló jég nagyon erős nyomást fejt ki a medence falára. Ezt a folyamatot meg kell akadályozni, mert akár szét is feszítheti a medencét.
Kerti tavak esetében a víz leengedése már csak azért sem jöhet szóba, mert többnyire élőlények élnek benne, növények, halak telelnek át a vízben. Azon túl, hogy a tavak vizét nem szabad engedni befagyni, gondoskodni kell a tó falának védelméről is. Ez abban az esetben fontos, ha a tavat kőből, téglából rakva a föld felszíne fölé emelve építettük meg. Ilyen esetben szintén fagytestek alkalmazása javasolt, valamint egy-két befagyásgátlót is el kell helyezni a tóban.
A fagytesteket egymáshoz kapcsolva, átlósan vagy keresztben két irányban kell elhelyezni a víz felszínén. A medence vize így négy részre osztódik, a jég nyomását pedig a fagytestek veszik fel, mentesítve ezzel a medence falát. A medence alakjától függően többféle módon el lehet helyezni a fagytesteket, az a fontos, hogy a nagy felületet több kisebb részre osszuk.
Deluxe medence fölöző háló , teleszkópos (6029 - LS17CB) Tulajdonságok: -300 x 500 mm -teleszkópos A nyél teljes hossza (kihúzott állapotban: 165 cm)
Aqualing Aquachek vízelemző pH+Cl, 50db tesztcsík/csomag (VEL104) Az Aquacheck klóros vízelemző használatával beállíthatja medencéje megfelelő klórtartalmát, ideális PH-értékét és lúgosságát. Ez...